Vishay/BCcomponents BFC2373FM154MD
BFC2373FM154MD picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373FM154MD
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373FM154MD.pdf
Availability of BFC2373FM154MD
QUANTITY
BFC2373FM154MD Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373FM154MD
Internal Part NumberEIS-BFC2373FM154MD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,400
Packaging*
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373FM154MD
Related LinksBFC2373, BFC2373FM154MD Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373FM154MD Details Description
Related parts for BFC2373FM154MD
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO204AL datasheet.pdf
CONN FIBER LC APC DUPLX HG PREC datasheet.pdf
RES 400 OHM 15W 1% TO126 datasheet.pdf
LED PANEL MOUNT INDICATOR GRN datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf