Vishay/BCcomponents BFC2373GC104MD
BFC2373GC104MD picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373GC104MD
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373GC104MD.pdf
Availability of BFC2373GC104MD
QUANTITY
BFC2373GC104MD Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373GC104MD
Internal Part NumberEIS-BFC2373GC104MD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373GC104MD
Related LinksBFC2373, BFC2373GC104MD Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373GC104MD Details Description
Related parts for BFC2373GC104MD
DIODE GEN PURP 100V 3A SMB datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V/40V 4A/3A 8MLP datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8SOIJ datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 200V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED YELLOW DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
DECODER REED SOLOMON XPGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
SOCKT CONTCT SZ.20(F)RED datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN RA datasheet.pdf