Vishay/BCcomponents BFC2373GE334MF
BFC2373GE334MF picture photo
Mfg. Part Number
BFC2373GE334MF
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC2373GE334MF.pdf
Availability of BFC2373GE334MF
QUANTITY
BFC2373GE334MF Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC2373GE334MF
Internal Part NumberEIS-BFC2373GE334MF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC2373GE334MF
Related LinksBFC2373, BFC2373GE334MF Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC2373GE334MF Details Description
Related parts for BFC2373GE334MF
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
PROTO BOARD W/SRAM FOR C8051 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf