Vishay/BCcomponents BFC238026104
BFC238026104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238026104
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC238026104.pdf
Availability of BFC238026104
QUANTITY
BFC238026104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238026104
Internal Part NumberEIS-BFC238026104
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
SeriesMKP380
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238026104
Related LinksBFC238, BFC238026104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238026104 Details Description
Related parts for BFC238026104
TAPE VINYL 1"X25' BLACK/WHITE datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf