Vishay/BCcomponents BFC238026183
BFC238026183 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238026183
Brief Description
CAP FILM 18NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC238026183.pdf
Availability of BFC238026183
QUANTITY
BFC238026183 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238026183
Internal Part NumberEIS-BFC238026183
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
SeriesMKP380
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.018µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238026183
Related LinksBFC238, BFC238026183 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238026183 Details Description
Related parts for BFC238026183
LED RED DIFFUSED 2SMD R/A datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 5A DO214AB datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 8POS STR GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 36DSO datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
OSC TCXO 13.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
IMPACT 4X10 85OHM OPEN 18MM MEZZ datasheet.pdf