Vishay/BCcomponents BFC238620225
BFC238620225 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238620225
Brief Description
CAP FILM 2.2 UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC238620225.pdf
Availability of BFC238620225
QUANTITY
BFC238620225 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238620225
Internal Part NumberEIS-BFC238620225
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238620225
Related LinksBFC238, BFC238620225 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238620225 Details Description
Related parts for BFC238620225
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRANS NPN 55V 3A TO-220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SNSW 5A .110 SIMRLR 70514559 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS657052-522 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
D10 HOTGAS NOZZLE 10 0X18 0 datasheet.pdf
BD LED MTL 45.7MM RD XTE 3000K datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf