Vishay/BCcomponents BFC238641104
BFC238641104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238641104
Brief Description
CAP FILM 100 NF 5% 1400VDC RAD
Datasheet Download
BFC238641104.pdf
Availability of BFC238641104
QUANTITY
BFC238641104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238641104
Internal Part NumberEIS-BFC238641104
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package56
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238641104
Related LinksBFC238, BFC238641104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238641104 Details Description
Related parts for BFC238641104
CONN HEADER R/A .100 16POS 30AU datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X5R 0805 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C V-OUT 10-DFN datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS .100 SGL R/A PCB datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 11A PPAK SO-8 datasheet.pdf
C/A,1.8MM,50/125,XG,LC-SC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
RES 25.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf