Vishay/BCcomponents BFC238642224
BFC238642224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238642224
Brief Description
CAP FILM 220 NF 10% 1400VDC RAD
Datasheet Download
BFC238642224.pdf
Availability of BFC238642224
QUANTITY
BFC238642224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238642224
Internal Part NumberEIS-BFC238642224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1400V (1.4kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238642224
Related LinksBFC238, BFC238642224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238642224 Details Description
Related parts for BFC238642224
TRIMMER 100K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR W/WDT 8-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 0.82NH 700MA 50 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 78+2POS DIN PCB datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 16-QFN datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf