Vishay/BCcomponents BFC238651224
BFC238651224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238651224
Brief Description
CAP FILM 220 NF 5% 1600VDC RAD
Datasheet Download
BFC238651224.pdf
Availability of BFC238651224
QUANTITY
BFC238651224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238651224
Internal Part NumberEIS-BFC238651224
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC550V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238651224
Related LinksBFC238, BFC238651224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238651224 Details Description
Related parts for BFC238651224
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64VQFP datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
IC FPGA 177 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG HSG 6POS W/ SR datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ H/LV-CMOS SMD datasheet.pdf