Vishay/BCcomponents BFC238652334
BFC238652334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238652334
Brief Description
CAP FILM 330 NF 10% 1600VDC RAD
Datasheet Download
BFC238652334.pdf
Availability of BFC238652334
QUANTITY
BFC238652334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238652334
Internal Part NumberEIS-BFC238652334
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC550V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238652334
Related LinksBFC238, BFC238652334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238652334 Details Description
Related parts for BFC238652334
KIT PROBE ELECT PREC W/REPL TIPS datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES 909 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 309 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD ADAPTER datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf