Vishay/BCcomponents BFC238670274
BFC238670274 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238670274
Brief Description
CAP FILM 270 NF 10% 2500VDC RAD
Datasheet Download
BFC238670274.pdf
Availability of BFC238670274
QUANTITY
BFC238670274 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238670274
Internal Part NumberEIS-BFC238670274
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package36
Packaging*
Capacitance0.27µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC900V
Voltage Rating - DC2500V (2.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238670274
Related LinksBFC238, BFC238670274 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238670274 Details Description
Related parts for BFC238670274
LCD MOD GRAPH 320X240 TRNSF FSTN datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 9SIP datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf