Vishay/BCcomponents BFC238680474
BFC238680474 picture photo
Mfg. Part Number
BFC238680474
Brief Description
CAP FILM 470 NF 10% 1250VDC RAD
Datasheet Download
BFC238680474.pdf
Availability of BFC238680474
QUANTITY
BFC238680474 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC238680474
Internal Part NumberEIS-BFC238680474
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Standard Package42
Packaging*
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC425V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-50°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC238680474
Related LinksBFC238, BFC238680474 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC238680474 Details Description
Related parts for BFC238680474
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0603 datasheet.pdf
IC PLL ZD BUFFER HS 16-TSSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL LV MOTOR CONTROL PWR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 31.2K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
A5 3.0KW 17 BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
PNL MNT 220V YELLOW 3MM datasheet.pdf
2 ROW BOX RECP 90 POS STAG datasheet.pdf