Vishay/BCcomponents BFC241601804
BFC241601804 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241601804
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241601804.pdf
Availability of BFC241601804
QUANTITY
BFC241601804 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241601804
Internal Part NumberEIS-BFC241601804
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241601804
Related LinksBFC241, BFC241601804 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241601804 Details Description
Related parts for BFC241601804
IC REG LDO ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
COMMUNICATN UNIT FOR TEMP CNTRLR datasheet.pdf
CONN SOCKET 13.5-15.5AWG TIN datasheet.pdf
RES 65.7 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf