Vishay/BCcomponents BFC241603604
BFC241603604 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241603604
Brief Description
CAP FILM 360NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241603604.pdf
Availability of BFC241603604
QUANTITY
BFC241603604 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241603604
Internal Part NumberEIS-BFC241603604
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241603604
Related LinksBFC241, BFC241603604 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241603604 Details Description
Related parts for BFC241603604
OPTOISO 3.75KV DARLINGTON 8-SO datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 WHITE 100' datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO 4POS SMD 24V datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO214AB datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 10% BX 1805 datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER SFX 10/23 NE datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H R/A datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf