Vishay/BCcomponents BFC241607504
BFC241607504 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241607504
Brief Description
CAP FILM 750NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241607504.pdf
Availability of BFC241607504
QUANTITY
BFC241607504 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241607504
Internal Part NumberEIS-BFC241607504
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package650
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241607504
Related LinksBFC241, BFC241607504 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241607504 Details Description
Related parts for BFC241607504
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4734TA datasheet.pdf
IC REG DL BCK/LINEAR 14-SOIC datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
LEAD PLUG STK BAN 2MM RED 8" datasheet.pdf
RES 10.4K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 1% 0.6W 2010 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.0V datasheet.pdf
PT 2-PE/S-60AC/FM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM TACH 12VDC datasheet.pdf