Vishay/BCcomponents BFC241632404
BFC241632404 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241632404
Brief Description
CAP FILM 240NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241632404.pdf
Availability of BFC241632404
QUANTITY
BFC241632404 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241632404
Internal Part NumberEIS-BFC241632404
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241632404
Related LinksBFC241, BFC241632404 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241632404 Details Description
Related parts for BFC241632404
IC XDCP SGL 64-TAP 10K 16-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SC70 datasheet.pdf
RES 7.5M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 130V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf