Vishay/BCcomponents BFC241663604
BFC241663604 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241663604
Brief Description
CAP FILM 360NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241663604.pdf
Availability of BFC241663604
QUANTITY
BFC241663604 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241663604
Internal Part NumberEIS-BFC241663604
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241663604
Related LinksBFC241, BFC241663604 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241663604 Details Description
Related parts for BFC241663604
SENSOR DIFF PRESS 1.45 PSI MAX datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0402 datasheet.pdf
LED 2HI 5MM 5V RT ANG YEL PC MNT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
RES 590 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 500A 3TOWER datasheet.pdf
FEP WIRE RD 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf