Vishay/BCcomponents BFC241668204
BFC241668204 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241668204
Brief Description
CAP FILM 820NF 5% 63VDC RAD
Datasheet Download
BFC241668204.pdf
Availability of BFC241668204
QUANTITY
BFC241668204 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241668204
Internal Part NumberEIS-BFC241668204
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241668204
Related LinksBFC241, BFC241668204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241668204 Details Description
Related parts for BFC241668204
IC BATT CHARGER CONST V/I 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 140V 2W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
NTC THERMISTOR G 560/5 K/F 2 datasheet.pdf
CARD MARKER T datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 300MW SOT23 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/B WF datasheet.pdf
GT 22C 4#12,18#16 SKT RECP datasheet.pdf
20V NPN SILICON LOW SATURATION SWITCHING TRANSISTOR IC datasheet.pdf