Vishay/BCcomponents BFC241702204
BFC241702204 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241702204
Brief Description
CAP FILM 220NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241702204.pdf
Availability of BFC241702204
QUANTITY
BFC241702204 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241702204
Internal Part NumberEIS-BFC241702204
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package500
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241702204
Related LinksBFC241, BFC241702204 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241702204 Details Description
Related parts for BFC241702204
IC VOLT DET 3.08V LOW SOT-23B datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
FUSE 200A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6R 25 COL OPEN datasheet.pdf
SENSOR PRES 0.25BAR DIFF 5V 8DIP datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS 100.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf