Vishay/BCcomponents BFC241703004
BFC241703004 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241703004
Brief Description
CAP FILM 300NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241703004.pdf
Availability of BFC241703004
QUANTITY
BFC241703004 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241703004
Internal Part NumberEIS-BFC241703004
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241703004
Related LinksBFC241, BFC241703004 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241703004 Details Description
Related parts for BFC241703004
IC OPAMP GP 1.4MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 6V 75MA TO92-3 datasheet.pdf
IC TRANSMITTER QUAD 48TQFN datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
CONN HEADR 10POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 13POS datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
BERG II 0.100" DUAL ST datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
ARINC SOC SIZE 7 datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 5% 160VDC datasheet.pdf