Vishay/BCcomponents BFC241704704
BFC241704704 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241704704
Brief Description
CAP FILM 470NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241704704.pdf
Availability of BFC241704704
QUANTITY
BFC241704704 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241704704
Internal Part NumberEIS-BFC241704704
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241704704
Related LinksBFC241, BFC241704704 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241704704 Details Description
Related parts for BFC241704704
IC MCU 8BIT W/ADC 16-SOIC datasheet.pdf
RES 225 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN R/A PLUG 8PIN SLD CUP datasheet.pdf
CABLE 37COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR 4SIP datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NPO 0805 datasheet.pdf