Vishay/BCcomponents BFC241732404
BFC241732404 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241732404
Brief Description
CAP FILM 240NF 5% 160VDC RAD
Datasheet Download
BFC241732404.pdf
Availability of BFC241732404
QUANTITY
BFC241732404 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241732404
Internal Part NumberEIS-BFC241732404
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241732404
Related LinksBFC241, BFC241732404 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241732404 Details Description
Related parts for BFC241732404
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FREQ GEN 200MHZ CLK 56-TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 102MA 9.5 OHM datasheet.pdf
CABLE DEVICENET THIN 100M BLUE datasheet.pdf
OPEN TYPE TAP SWITCH NON-SHORT datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 1.27MM datasheet.pdf
DIN-SIGNAL RHE11 064MS-2,5C1-2 datasheet.pdf
350 TB SOCKET RA W/LATCH datasheet.pdf
225 MM EC CENTRIFUGAL FAN datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.012UF RADIAL datasheet.pdf