Vishay/BCcomponents BFC241801804
BFC241801804 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241801804
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241801804.pdf
Availability of BFC241801804
QUANTITY
BFC241801804 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241801804
Internal Part NumberEIS-BFC241801804
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241801804
Related LinksBFC241, BFC241801804 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241801804 Details Description
Related parts for BFC241801804
BOOT MOLDED STR SIZE 32 W/LIP datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC 4-PLEX datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P2C R/A UNSHLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC ISP CROSSPOINT 160IO 208FPBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
LED GREEN 4MM OVAL T/H datasheet.pdf