Vishay/BCcomponents BFC241803904
BFC241803904 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241803904
Brief Description
CAP FILM 390NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241803904.pdf
Availability of BFC241803904
QUANTITY
BFC241803904 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241803904
Internal Part NumberEIS-BFC241803904
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package650
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C