Vishay/BCcomponents BFC241861504
BFC241861504 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241861504
Brief Description
CAP FILM 150NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241861504.pdf
Availability of BFC241861504
QUANTITY
BFC241861504 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241861504
Internal Part NumberEIS-BFC241861504
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241861504
Related LinksBFC241, BFC241861504 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241861504 Details Description
Related parts for BFC241861504
RES SMD 143K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
HEATSINK STAMP 25.4X12.7X30MM datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 740TBGA datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 10POS datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
RES 340K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 40 AWG 100 FT BU datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf