Vishay/BCcomponents BFC241862704
BFC241862704 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241862704
Brief Description
CAP FILM 270NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC241862704.pdf
Availability of BFC241862704
QUANTITY
BFC241862704 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241862704
Internal Part NumberEIS-BFC241862704
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP418
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241862704
Related LinksBFC241, BFC241862704 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241862704 Details Description
Related parts for BFC241862704
CAP TANT 1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC SMB datasheet.pdf
MODULE FIRE ENGINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS CORD SOCKET datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf