Vishay/BCcomponents BFC241901303
BFC241901303 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241901303
Brief Description
CAP FILM 13NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241901303.pdf
Availability of BFC241901303
QUANTITY
BFC241901303 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241901303
Internal Part NumberEIS-BFC241901303
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP419
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241901303
Related LinksBFC241, BFC241901303 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241901303 Details Description
Related parts for BFC241901303
CONN RCPT 15POS DL 30AWG 18" datasheet.pdf
LED ORANGE DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 500V Y5V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 50A DPAK-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 13 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 1% 0.225W 2208 datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 6A DO4 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf