Vishay/BCcomponents BFC241901803
BFC241901803 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241901803
Brief Description
CAP FILM 18NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241901803.pdf
Availability of BFC241901803
QUANTITY
BFC241901803 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241901803
Internal Part NumberEIS-BFC241901803
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241901803
Related LinksBFC241, BFC241901803 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241901803 Details Description
Related parts for BFC241901803
BOX ALUM BLACK/NAT 6.3"LX4.06"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 18V 10A 0402 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 1.19A 147 MOHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 15VOUT 1W datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 3POS SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 302W datasheet.pdf