Vishay/BCcomponents BFC241901804
BFC241901804 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241901804
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241901804.pdf
Availability of BFC241901804
QUANTITY
BFC241901804 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241901804
Internal Part NumberEIS-BFC241901804
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241901804
Related LinksBFC241, BFC241901804 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241901804 Details Description
Related parts for BFC241901804
CONN SOCKET 22-26AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2064Y/X 12" datasheet.pdf
OSC XO 62.5MHZ HCMOS INLINE datasheet.pdf
ADD ON KIT FOR STK525 datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
ANTENNA DIPOLE datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf