Vishay/BCcomponents BFC241902404
BFC241902404 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241902404
Brief Description
CAP FILM 240NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241902404.pdf
Availability of BFC241902404
QUANTITY
BFC241902404 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241902404
Internal Part NumberEIS-BFC241902404
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package650
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241902404
Related LinksBFC241, BFC241902404 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241902404 Details Description
Related parts for BFC241902404
CONN EDGECARD 48POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
DIODE GPP 1.5A 50V LOPRO 4SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 448 OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TV 55C 55#22D PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf