Vishay/BCcomponents BFC241904702
BFC241904702 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241904702
Brief Description
CAP FILM 4.7NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241904702.pdf
Availability of BFC241904702
QUANTITY
BFC241904702 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241904702
Internal Part NumberEIS-BFC241904702
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241904702
Related LinksBFC241, BFC241904702 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241904702 Details Description
Related parts for BFC241904702
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 2.46K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED YLW DIFF 5MM OVAL T/H datasheet.pdf