Vishay/BCcomponents BFC241961304
BFC241961304 picture photo
Mfg. Part Number
BFC241961304
Brief Description
CAP FILM 130NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC241961304.pdf
Availability of BFC241961304
QUANTITY
BFC241961304 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC241961304
Internal Part NumberEIS-BFC241961304
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKP419
Packaging*
Capacitance-
Tolerance-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
FeaturesLong Life
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC241961304
Related LinksBFC241, BFC241961304 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC241961304 Details Description
Related parts for BFC241961304
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DSUB 25 F CRIMP G50 NM SS datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
26500 42C 42#16 S RECP SS WC datasheet.pdf
220UF 160V 18X35.5 85C RAD datasheet.pdf