Vishay/BCcomponents BFC246718473
BFC246718473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246718473
Brief Description
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246718473.pdf
Availability of BFC246718473
QUANTITY
BFC246718473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246718473
Internal Part NumberEIS-BFC246718473
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246718473
Related LinksBFC246, BFC246718473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246718473 Details Description
Related parts for BFC246718473
IC ADC BRIDGE TRANSDUCER 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOD CORD SGL-ENDED 6-6 WHITE 14' datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC 1.5KE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 122MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf