Vishay/BCcomponents BFC246719393
BFC246719393 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246719393
Brief Description
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246719393.pdf
Availability of BFC246719393
QUANTITY
BFC246719393 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246719393
Internal Part NumberEIS-BFC246719393
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246719393
Related LinksBFC246, BFC246719393 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246719393 Details Description
Related parts for BFC246719393
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC PMU POWER/AUDIO 100-CTBGA datasheet.pdf
CONN XA HOUSING 8 POS 2.5MM RET datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10A 60V TO-263AB datasheet.pdf