Vishay/BCcomponents BFC246741123
BFC246741123 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246741123
Brief Description
CAP FILM 12NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246741123.pdf
Availability of BFC246741123
QUANTITY
BFC246741123 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246741123
Internal Part NumberEIS-BFC246741123
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Packaging*
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246741123
Related LinksBFC246, BFC246741123 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246741123 Details Description
Related parts for BFC246741123
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MCF60K datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 50MA 26 OHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
TERMINAL PDU 2.5/4/4 AN datasheet.pdf
SLD 5.08/36/180G 3.2SN OR datasheet.pdf
500 TB SOC VER W/LATCH datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 1.8UF RADIAL datasheet.pdf