Vishay/BCcomponents BFC246754683
BFC246754683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246754683
Brief Description
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246754683.pdf
Availability of BFC246754683
QUANTITY
BFC246754683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246754683
Internal Part NumberEIS-BFC246754683
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246754683
Related LinksBFC246, BFC246754683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246754683 Details Description
Related parts for BFC246754683
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 PCB TIN datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS RECT CLEAR datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Crystal 54.0000MHz 10ppm 12pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf