Vishay/BCcomponents BFC246831184
BFC246831184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246831184
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246831184.pdf
Availability of BFC246831184
QUANTITY
BFC246831184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246831184
Internal Part NumberEIS-BFC246831184
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package900
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246831184
Related LinksBFC246, BFC246831184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246831184 Details Description
Related parts for BFC246831184
CAP CER 47PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
RS232/422/485 EXP CARD FOR VLINX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 60A datasheet.pdf
HEATSINK FOR 35MM BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf