Vishay/BCcomponents BFC246840224
BFC246840224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246840224
Brief Description
CAP FILM 220NF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246840224.pdf
Availability of BFC246840224
QUANTITY
BFC246840224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246840224
Internal Part NumberEIS-BFC246840224
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246840224
Related LinksBFC246, BFC246840224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246840224 Details Description
Related parts for BFC246840224
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC 6MA 24VDC datasheet.pdf
CIR BRKR MAGHYDR 2A 250VAC 65VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/19/180LR SN BK BX datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 290MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf