Vishay/BCcomponents BFC246841473
BFC246841473 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246841473
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 47NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246841473.pdf
Availability of BFC246841473
QUANTITY
BFC246841473 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246841473
Internal Part NumberEIS-BFC246841473
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesSoldering Guidelines Appl Note
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT468
Packaging*
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Termination*
Lead Spacing*
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246841473
Related LinksBFC246, BFC246841473 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246841473 Details Description
Related parts for BFC246841473
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56BGA datasheet.pdf
IC MUX DUAL 4:1 ECL 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES 120 OHM 2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 270VIN 7.5VOUT 100W datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
UC200 TENSION GAUGE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf