Vishay/BCcomponents BFC246841683
BFC246841683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246841683
Brief Description
CAP FILM 68NF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246841683.pdf
Availability of BFC246841683
QUANTITY
BFC246841683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246841683
Internal Part NumberEIS-BFC246841683
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,250
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246841683
Related LinksBFC246, BFC246841683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246841683 Details Description
Related parts for BFC246841683
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 220 OHM 0.15W TH datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5KV VIOLET 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SENSOR FIBER AMP NPN 12-24VDC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 142MA 8.9 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT POLY 25UF 50V AXIAL datasheet.pdf