Vishay/BCcomponents BFC246853335
BFC246853335 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246853335
Brief Description
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246853335.pdf
Availability of BFC246853335
QUANTITY
BFC246853335 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246853335
Internal Part NumberEIS-BFC246853335
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package350
Packaging*
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246853335
Related LinksBFC246, BFC246853335 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246853335 Details Description
Related parts for BFC246853335
CARDEDGE 28POS .156 BLACK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO204AL datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SPI/SRL 500M 72QFN datasheet.pdf
CONVEYOR ROLLER datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 8A 125V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf