Vishay/BCcomponents BFC246854475
BFC246854475 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246854475
Brief Description
CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246854475.pdf
Availability of BFC246854475
QUANTITY
BFC246854475 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246854475
Internal Part NumberEIS-BFC246854475
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance4.7µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246854475
Related LinksBFC246, BFC246854475 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246854475 Details Description
Related parts for BFC246854475
MINITEK UNSHR HDR datasheet.pdf
CARD RACK VME 6UX340MM ASSEMBLED datasheet.pdf
RES 3 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND PUSH IN datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf
BCVP-508RF-13 BK datasheet.pdf
RCPT HSG DUAL V0 BLK 10 CKT datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 5% 440VAC5 datasheet.pdf
BUSS FUSEHOLDER WATERPROO datasheet.pdf
4,7UF 50V 5X5,3 datasheet.pdf