Vishay/BCcomponents BFC246857683
BFC246857683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246857683
Brief Description
CAP FILM 68NF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246857683.pdf
Availability of BFC246857683
QUANTITY
BFC246857683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246857683
Internal Part NumberEIS-BFC246857683
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,000
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246857683
Related LinksBFC246, BFC246857683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246857683 Details Description
Related parts for BFC246857683
FIXED IND 560UH 1.1A 380 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH INSULATING BOOT KEB2 datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
37 POS WATER RES HOOD MET.PLST datasheet.pdf
A4 1.5KW 17BIT ABSOLUTE datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf