Vishay/BCcomponents BFC246857684
BFC246857684 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246857684
Brief Description
CAP FILM 680NF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
BFC246857684.pdf
Availability of BFC246857684
QUANTITY
BFC246857684 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246857684
Internal Part NumberEIS-BFC246857684
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package250
Packaging*
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246857684
Related LinksBFC246, BFC246857684 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246857684 Details Description
Related parts for BFC246857684
IC 3-8 DECODER/DEMUX 16-TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 16-QSOP datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 1K 3-WIRE 8-MSOP datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC TRANSM ASK/FSK 16-TQFN datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
100 MODII HORZ DR CE 100CL/115 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf