Vishay/BCcomponents BFC246860224
BFC246860224 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246860224
Brief Description
CAP FILM 220NF 10% 1000VDC RAD
Datasheet Download
BFC246860224.pdf
Availability of BFC246860224
QUANTITY
BFC246860224 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246860224
Internal Part NumberEIS-BFC246860224
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package350
Packaging*
Capacitance0.22µF
Tolerance-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246860224
Related LinksBFC246, BFC246860224 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246860224 Details Description
Related parts for BFC246860224
IDC CABLE - MKR10K/MC10F/MPD10K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf