Vishay/BCcomponents BFC246861155
BFC246861155 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246861155
Brief Description
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246861155.pdf
Availability of BFC246861155
QUANTITY
BFC246861155 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246861155
Internal Part NumberEIS-BFC246861155
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT468
Packaging*
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246861155
Related LinksBFC246, BFC246861155 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246861155 Details Description
Related parts for BFC246861155
IC 8-CH HS DIFF DRIVER 38-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 20POS .050 R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
LP 5.00/90/8 BK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 52LQFP datasheet.pdf
DRIVE C-FRAME datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS INLINE SKT RA datasheet.pdf