Vishay/BCcomponents BFC246866184
BFC246866184 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246866184
Brief Description
CAP FILM 180NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC246866184.pdf
Availability of BFC246866184
QUANTITY
BFC246866184 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246866184
Internal Part NumberEIS-BFC246866184
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package750
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT468
Packaging*
Capacitance0.18µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246866184
Related LinksBFC246, BFC246866184 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246866184 Details Description
Related parts for BFC246866184
INDUCT ARRAY 2 COIL 67.08UH SMD datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1.5-10PF 25V SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 7.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE SKT datasheet.pdf