Vishay/BCcomponents BFC246922334
BFC246922334 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246922334
Brief Description
CAP FILM 330NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246922334.pdf
Availability of BFC246922334
QUANTITY
BFC246922334 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246922334
Internal Part NumberEIS-BFC246922334
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesMKT469
Packaging*
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246922334
Related LinksBFC246, BFC246922334 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246922334 Details Description
Related parts for BFC246922334
RES SMD 2.4KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TOUCHSCREEN 17" RS-232 datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
TVS DIODE 16TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 209FBGA datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH PSH PULL 8SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 15 CKTS LGT 178 datasheet.pdf
RAMP MODULE 125MW PLUGGABLE US datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf