Vishay/BCcomponents BFC246929104
BFC246929104 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246929104
Brief Description
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
BFC246929104.pdf
Availability of BFC246929104
QUANTITY
BFC246929104 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246929104
Internal Part NumberEIS-BFC246929104
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package1,500
Packaging*
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246929104
Related LinksBFC246, BFC246929104 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246929104 Details Description
Related parts for BFC246929104
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TWIST LOK STANDOFF 1/2 X 1.45" datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LAMP T-1.5 TELE SLIDE 24V .05A datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT ACCY RCM30/31/32XX datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf