Vishay/BCcomponents BFC246941683
BFC246941683 picture photo
Mfg. Part Number
BFC246941683
Brief Description
CAP FILM 68NF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
BFC246941683.pdf
Availability of BFC246941683
QUANTITY
BFC246941683 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC246941683
Internal Part NumberEIS-BFC246941683
Voltage Proof Test Appl Note
Standard Package3,000
Packaging*
Capacitance0.068µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC246941683
Related LinksBFC246, BFC246941683 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC246941683 Details Description
Related parts for BFC246941683
CONN LATCH BLOCK DB9-37POS 2/BAG datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 60POS 2MM T/H datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
WIRE FERL UNINSUL datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PLUG INLINE 8PIN CRIMP datasheet.pdf
CABLE 2COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
270UF 450V 30X45MM 105C 5000H datasheet.pdf